Yaşam Otel ve Ören

Edremit Körfezi'ni ödüllü plajlarıyla süsleyen Ören, meşe ağaçlarını turkuaz rengi denizle birleştiren geniş kumsallara sahip. Haziran ve Ağustos ayları arasında özellikle yerli turistlerin beldeye akın etmesi sonucu nüfusu katlanarak artan Ören, yaz tatilleri için hem ideal hem uygun fiyatlı bir seçenek. 

Ören merkezinin ve yanında bulunan Öğretmenler Mahallesi'nin içinden Karınca deresi geçiyor ve bu iki mahalle birbirine köprü ile bağlı. Her iki tarafın da kendine has plajları bulunuyor. Ören merkez plajı daha geniş ve çoğunlukla daha kalabalıkken, Öğretmenler Mahallesi plajı daha küçük ve sakin. 

Ören'de, sahil kısmını oluşturan kumsalların sona ermesiyle yükselen tepecikler, beldeyi ve sahili kuş bakışı izleyebilme imkanı veriyor. Adramytteion antik kentinin de bulunduğu yer olan bu alanda yazlıklar ve diğer yaşam alanlarından dolayı kapsamlı kazı çalışmaları yapılamasa da günümüze dek çıkarılmış olan kalıntılar Ören'in merkezinde sergileniyor. Diğer yerleşim yerleriyle beraber Ören'in merkezinde, denize yürüme mesafesinde bulunan Beyza Yaşam Otel ise Ören'deki tatiliniz süresince tercih edebileceğiniz nadir havuzlu ve ekonomik tesislerden. 

Çevre aktiviteleri bakımından da farklı alternatifler sunan ören'de, ödüllü plajların tadını çıkarmak haricinde Ayvalık adalarını gezdiren tekne turlarına ve Kazdağları turlarına katılabilir, beldenin meşhur gece küluplerinde eğlenebilir, ünlü zeytinyağından alabilirsiniz. Ek olarak her yıl Ağustos ayında gerçekleştirilen Burhaniye Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali ile Ocak ayında düzenlenen Uluslar arası Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Festivali'ne de katılabilirsiniz.